052-3111609
 
 

דרום איטליה - מידע וטיפים

 
 

 

דרום איטליה הוא אחד היעדים המבוקשים ע"י ישראלים ולא במקרה. south Italy - דרום איטליה האזור, שלרוב מוגדר מרומא ודרומה מציע שפע של חופים (חופי אמאלפי), אתרים ארכיאולוגים (פומפיי), ערים מענייניות (נאפולי) וכמובן אנשים מסבירי פנים ואוכל מעולה.

 

מה שתמיד חשוב לזכור הוא שדרום איטליה הוא שטח מאד גדול שאין שום סיכוי להספיק לראות את כל מה שיש לו להציע גם לא בטיול של חודש ולכן יש צורך לערוך הכנה מקיפה ולהחליט מראש מה רוצים לראות ועל מה מוותרים ומשאירים לפעם הבאה.

 

אחד הפרמטרים החשובים ביותר אותו צריך לקחת בחשבון כאשר מתכננים טיול לכל מקום ולדרום איטליה בפרט היא העונה. למשל – אין מה לחפש בחופי אמאלפי מחוץ לעונה (אפריל עד אוקטובר) פשוט מפני שבחודשי החורף רוב המלונות, מסעדות ושאר נותני השירות פשוט סוגרים ואין דבר יותר עצוב מיעד תיירותי שומם. דוגמא נוספת, הפעם לצד השני, היא להגיע ליעד בשבוע מסוים רק כדי לגלות שיום אחרי שאתם עוזבים מתחיל פסטיבל אוכל ויין ייחודי ומומלץ במיוחד.

 

אחד הדברים המרתקים באיטליה הוא ההבדל הגדול בין הצפון והדרום, בעוד שבצפון העשיר קל יותר להתמצא, הכבישים נוחים יותר וחלק גדול מהאוכלוסיה מדבר אנגלית בדרום המצב שונה. בקיץ יש סיכוי לא רע שתתקלו בפקקים ארוכים ושברוב המסעדות השפה המדוברת היחידה תהיה איטלקית. לכן כדאי לתכנן מראש את המסלול בו תטיילו כדי למנוע בלבולים, בזבוז זמן ואי נוחות.

 

אז איך יודעים היכן ללון בדרום איטליה?
בשל הבדלים תרבותיים, הבדלים בתוואי השטח והבדלים היסטוריים. בכל אזור תוכלו ללון בסוג אחר של מבנה ולהנות מסוג אחר של אירוח. באזור אמאלפי תוכלו ללון
בוילות התלויות מעל המצוק המרהיב, בפוליה תוכלו לבלות שבוע קסום בטרולי ואילו בבזיליקטה הלא מוכרת תוכלו ללון במסריה (Masseria) שהוא למעשה בית חווה עתיק וטיפוסי לחבל זה.

 

דרום איטליה יכול לתת למטייל בו, חופשה של פעם בחיים עם חוויות יוצאות דופן בכל התחומים החל מתרבות, דרך אומנות ועד טבע וקולינריה. על מנת להוציא את המירב מהטיול שלכם בדרום איטליה יש צורך בתכנון ואיסוף ידע על כל יעד אותו תרצו לראות.

 

כדי להעזר ברבקה גלנטה בתכנון המסלול – צור/צרי קשר עכשיו.

 
 
 
 
 
בניית אתרים www.Deezee.co.il